95-річчя заповідника «Михайлівська цілина»
"Степ - портрет епохи"
Сьогодні важко оцінити стан охорони степів України, загрози, що спричинені необдуманим господарським використанням степів, а також військовими діями - більше половини всіх заповідних територій східних областей потрапили в зону бойових дій.
Лише гармонія із собою та навколишнім світом стане запорукою подальшого існування у природному середовищі. Цією гармонією був колись степ.
Степ любили письменники і художники. Вони описували його у своїх творах, зображали на картинах.
Здобувачі освіти нашої школи з нагоди відзначення 95-річчя заповідника «Михайлівська цілина» та в межах Тижня екологічної просвіти «Природозаповідні території Сумської області» (24-30.04.2023) під керівництвом учителів біології Наталі ЖЕБИ та Наталії ПИЛИПЕНКО отримали багато цікавої інформації під час проведення тематичних виховних годин: «Історія створення заповідника «Михайлівська цілина» (7-Б), «Флора і фауна Михайлівської цілини» (10-А), «Заповідний степ на Сумщині» (9-В), «Степ у живописі та літературі» (6-В клас).
Оформлена фотосушка «Заповідними стежинами Сумщини. Михайлівська цілина».
Учениця 8-Б класу Аріна ПРОТАСОВА презентувала серію постерів «Михайлівська цілина».
Журно спостерігати за безладом, що діється в межах географічного простору нашої України. Половиною цього простору є сплюндрований… Але ще живий Степ! Для всіх народів, що жили до нас, він був і домівкою, і годувальником, і лікарем, і останнім прихистком.
Наш національний геній Тарас Григорович Шевченко у важкі часи заслання з болем у серці писав:
«І згадую Україну,
І згадать боюся.
І там степи, і тут степи..»
І навіть свій останній прихисток після буття земного Великий Кобзар бачив саме «на могилі серед степу широкого».