День української писемності та мови
День української писемності та мови
“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, у яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”
Панас Мирний
Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.
День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Щороку, 9 листопада, у День української писемності та мови в нашій державі та за її межами відбувається унікальна подія. Тисячі українців в усьому світі, уся Україна пишуть РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ. Цю унікальну акцію започатковано у 2000-му році.
Тож уже не перший рік радіодиктант національної єдності збирає тисячі українців, які прагнуть продемонструвати любов та пошану до рідної мови. Приєдналися до написання радіодиктанту адміністрація та вчителі Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6. Авторка тексту – Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу, читець - народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Проведення подібних заходів дозволяє не лише перевірити знання рідної мови, а й відчути солідарність з усіма, хто шанує українську мову та розуміє важливість її розвитку і збагачення.