Гендерна рівність
Стать є першою ознакою, з якою людина входить у світ. Відповідаючи на питання: «Хто ти?», люди найперше вказують свою статеву належність, а вже потім подають іншу інформацію. Стать визначає чимало особистісних характеристик, найголовніша серед яких — відчуття подібності до інших людей тотожної статі.
Під словом «стать» мається на увазі набір анатомічно-біологічних характеристик. Стать визначає, чи є хтось чоловіком або жінкою згідно з біологічними ознаками. Стать визначається будовою генів, статевих органів, а також деякими особливостями рис обличчя, статури, тембру голосу. Ознаки статі є незмінними.
Поняття «гендер» стає сьогодні одним з базових понять у багатьох сферах. Воно відбиває відмінності в ролях, поведінці, ментальних характеристиках чоловіка і жінки, а також узагальнює наявні в буденній свідомості визначення понять «чоловік» і «жінка». Гендер розуміють як організовану модель соціальних відносин між жінками і чоловіками, яка характеризує не тільки їхнє спілкування в сім’ї, а й визначає їхні соціальні відносини в основних державних інститутах. Гендер доволі об’єктивно відображає культурний розвиток суспільства, а сім’я та суспільство завдяки соціалізації перетворюють індивіда як біологічну істоту на істоту суспільну.
Практичним психологом закладу освіти Квасник Світланою Анатоліївною проведено іноформаційні хвилини зі здобувачами освіти «Ми різні-ми рівні». Основи культури гендерної рівності».