Історична довідка
Історична довідка
Глухівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 уперше прийняла своїх учнів 1 вересня 1990 року. Ось що розповідав з цього приводу перший директор школи Дарченко Леонід Іванович: « На той час у місті Глухові функціонували 6 загальноосвітніх шкіл і одна школа-інтернат. Школа №6 була закрита, оскільки будівля стара і перебувала в аварійному стані. Навчання великої кількості учнів на той час школи забезпечити не могли, працювали у дві зміни, тому Глухівською міською радою було прийнято рішення про будівництво нової школи №6.
У 1986 році почалися будівельні роботи. Місце для нової школи обрали – Трохимівський сад. Це був новий район Глухова, маса багатоповерхівок, велика кількість дітей. 30 серпня 1990 року Глухівський архієпископ Трьох Анастасій Кузьма освятив побудовану красуню. Заклад освіти розрахований на 1296 місць. Перший випуск відбувся у 1991 році, атестат зрілості отримали 17 випускників.
Першим директором закладу був Дарченко Леонід Іванович. З 1993 по 2010 педагогічний колектив закладу освіти очолював Карпенко Павло Михайлович. У 2010 році директором школи стає Калиновська Ірина Миколаївна, яка ініціювала кадетський рух у закладі. На базі Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 відкриваються кадетські класи. Робота у цих класах спрямована на створення системи патріотичного та духовно-морального виховання молоді для формування соціально-активної особистості , громадянина і патріота, який наділений почуттям національної гордості, громадянської гідності, любові до Вітчизни, свого народу та готуватися до його захисту, а також нести повну відповідальність за прийняті рішення. Дана діяльність стала одним з ключових напрямків у роботі закладу освіти.
З 26.11.2004 року навчальний заклад «Загальноосвітня школа I-III ступенів №6» перейменовано на «Глухівська загальноосвітня школа I-III ступенів №6», згідно рішення міськвиконкому Глухівської міської ради від 26.11.2004 №336.
З 2020 року у закладі освіти запроваджено STEM-освіту, яка допомагає опанувати «навички ХХІ століття» та створює фундамент для професій майбутнього. Учні нашої школи зосереджені на конкретних проєктах, у межах яких розв’язують цілком реалістичні проблеми. STEM-проєкти допомагають здобувачам освіти зрозуміти реальне життя, отримують комунікативні навички, адже працюють в команді, самі розроблюють логотипи, символіку.
Відповідно до рішення Глухівської міської ради від 28.04.2021 року №215 Глухівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 отримала статус – опорний заклад, з двома філіями:
- Глухівський навчально-виховний комплекс: дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня №5 Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Глухівської міської ради Сумської області;
- Будівельнівський навчально-виховний комплекс: дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Глухівської міської ради
З вересня 2021 року заклад освіти очолює Говоруха Тетяна Миколаївна.
У закладі освіти працює 100 учителів, які мають високий професійний рівень: бакалаврів – 2; спеціалістів – 10; І категорії – 32; ІІ категорії – 17; вищої категорії – 38; учитель-методист – 1. Звання «Старший вчитель» мають 15 педагогів; нагородою «Відмінник освіти України» відмічено 8 учителів, Грамотою Міністерства освіти й науки України нагороджено 9 учителів.
У 2022-2023 н.р. Глухівську ЗОШ №6 І-ІІІ ступенів відібрали для пілотного проєкту «Інформатика NewG». Проєкт створено в межах реформи IT-освіти за ініціативи Міністерства цифрової трансформації та МОН, а також за підтримки програми EU4DigitalAU (FIIAPP з сучасного вивчення інформатики), спрямований на оновлення шкільного курсу інформатики. Над проєктом працюватиме учитель інформатики І категорії Ольга Муковоз.
Досить вагомим показником діяльності закладу освіти є робота педагогічного колективу та адміністрації закладу з обдарованими дітьми. Здобувачі освіти нашого закладу є багаторазовими учасниками та переможцями Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсів, олімпіад.
За високі досягнення в навчанні здобувачам освіти були призначені щомісячні стипендії міського голови та губернатора Сумською області.
За останні роки заклад освіти змінив своє обличчя. Створено нові кабінети: інформатики, соціально-психологічної служби. Відремонтовані актовий та спортивний зали, зроблений капітальний ремонт у туалетних кімнатах. Для дітей початкової ланки обладнані класні кімната відповідно вимогам НУШ. Усі навчальні приміщення мають доступ до мережі Інтернет та можливість використання вільної зони Wi-Fi.