ОБДАРОВАНА ДИТИНА

Поради батькам обдарованих дітей

Бути батьками насправді складне завдання. Іноді ми можемо переходити від однієї поради по вихованню до іншого: у нас все-таки можуть залишатися проблеми з деякими аспектами виховання. Виховання дитини стає ще більш складним завданням, якщо людина є батьком обдарованої дитини. Які ради по вихованню дитини можуть стати корисними в цьому випадку? Іноді виховання обдарованої дитини може також вимагати спеціальних навичок виховання.

- Розпізнати обдарованість: багато батьків хочуть сподіватися, що їхні діти є в якомусь ступені обдарованими. Тому що це - правда, що різні діти мають різні таланти й здатностями, є просто ті діти, які перебувають на самому верху. Головною порадою по вихованню є здатність розпізнати, чи є ваша дитина насправді надзвичайно обдарованим. На додаток до цієї поради по вихованню ставиться рада для виявлення певних ознак. Ваша дитина може бути обдарованим, якщо він здатний завершити роботу набагато швидше, ніж його однолітки. Він може бути також здатний читати й розуміти речі, які не призначені для його віку. Ваша обдарована дитина також може проявляти особливі здатності в мистецтві або інших галузях

- Попросити про допомогу: це необов'язково повинна бути порада по вихованню, що випливає за розпізнанням обдарованості. Однак він може бути корисними порадою для тих батьків, які не впевнені, як надійти, або в кого є обдаровані діти, з якими складно впоратися емоційно. Пропонована порада по вихованню укладається в тім, щоб вашої дитини протестували професіонали. Ви також можете звернутися за спеціальною підтримкою до шкільних консультантів, або попросити в них особливих рекомендацій, які можуть допомогти вашій дитині.

- Беззастережна любов: можливо, одним із ключових порад по вихованню, є необхідність переконатися в тім, що ваша обдарована дитина росте звиклої до безумовної любові й прийняття. Ви повинні спілкуватися зі своєю дитиною добре й пояснювати йому, що ви любите його таким, який він є, а не за те, що він добре вчиться в школі або прекрасно виконує всі завдання. У той же час гарною порадою по вихованню є демонстрація подяки й хвали за певні досягнення, переконаєтеся в тім, що ви говорите своїй дитині, що ви однаково будете його любити, навіть якщо він не одержить прекрасну оцінку або похвальну грамоту.

- Знання реальності: наступної  є поради по безумовній любові, є порада по вихованню, що укладається в тім, що ваша дитина повинен знати, що не завжди все може бути ідеально. Це дуже важлива порада по вихованню, тому що обдаровані діти можуть із легкістю розчаруватися, у міру того, як вони будуть дорослішати, якщо щось буде виходити не так, як вони цього хочуть.

- Розмаїтість навчальних досвідів: один з гарних порад по вихованню включає різнобічність. Обдарованим дітям може запросто набридати те, що вони з легкістю пізнали. Пропонуйте їм розмаїтість тим і навчальним досвідам. Це дасть вам можливість довідатися, його сильні сторони зацікавленості, і допоможе підтримувати його навчання на здоровому балансі. Частиною цієї поради є також навчання вашої дитини соціальним темам. Може бути, корисно давати йому переглядати різні освітні книги й диски, але також не забувайте давати йому приєднуватися до ігрових груп. Дозвольте йому спілкуватися з іншими дітьми.

- Не перевантажуйте його: у той час як гарною порадою по вихованню є пропозиція різних освітніх досвідів, дуже важливо не перевантажити дитини цим. Ви могли записати своєї дитини на уроки віолончелі, на плавання, на уроки просунутої математики, читальні групи й безліч інших занять. Так ви можете розглядати свою дитину вже як дорослого з такою кількістю обов'язків. Пам’ятайте  що ваша дитина, ще просто дитина, тому дозвольте йому насолодитися невеликою грою й дитячим відпочинком.